צפריר בשן סדנאות כתיבה

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

איך להיראות כמו פול ניומן בטקסט קצר אחד

אהלן אהלן.

היום, אני מתחיל בתוכן שיווקי:

הכי בעולם אני שונא לכתוב תוכן שיווקי על עצמי. באלוהים, החרא הזה נשמע כל כך בנאלי ורפטטיבי: "הצביעו סחבק, כי רק סחבק יכול!", "סחבק יביא ביטחון", "סחבק יביא חינוך", "סחבק יביא דירות לזוגות צעירים וסביח לכל משתתף", "אין על סחבק".
אה, נו.
מצטער, אצלי לא תלמדו להיות סופר אנושיים, לא תגלו קיצורי דרך, לא תכתבו ספר ב-47 דקות ולא תקבלו 465 לייקים לכל "בוקר טוב, מוארים שלי!!!!" שאתם מעלים בפייסבוק.
השבוע אני מתחיל סדנה קצרה של שלושה מפגשים. תהיה בה בדיקה עצמית של מה אנחנו עושים ולמה זה לא כל כך טוב. אחר כך נתאמן בלעשות את זה יותר טוב. על הדרך, תשמעו ממני על השיטות שלי. השיטות האלו לא שחררו את המערב, לא זכו בפוליצר, לא הביאו אותי לקבל פינה אצל יונית וקושמרו ולא יעזרו לתינוקות שלכם לישון בלילה. הן כן ישפרו את הכתיבה שלכם, יעמיקו אותה, יחדדו אותה ובעיקר יהפכו אותה לקצת יותר מיוחדת והרבה הרבה פחות בנאלית.
הסדנה מתחילה ביום שלישי בערב. הפרטים פה בלינק. אני מבטיח שיהיה נעים, חמים ולפעמים גם מאוד מאוד מצחיק. ויהיו בפלות, כי בן אדם צריך ללכת עם האמת שלו עד הסוף.
ולהביא משם בפלות.

אחרי התוכן השיווקי

העולם שלנו שם בחוץ מלא בהבטחות: "בואי תלמדי להיות יפה בארבע דקות", "למד קזחית עתיקה ב-32 דקות של מאמץ ותדהים את כל חבריך הקזחים העתיקים", "למד לשחק כדורסל כמו סטף קרי באמצעות סרטונים באינטרנט", "8 יכולות על זמניות שתוכל ללמוד כעת בפחות משמונה שעות וישנו את חייך לנצח" (לא ממציא. הדבר הזה נחת אצלי הבוקר באימייל) והאהוב עלי מכולם: "7 טיפים שיהפכו אתכם לאנשים חומלים יותר" (ובתוספת תשלום: איך להיפטר בסוף הקורס מהאנשים שעליהם למדתם לחמול).
ומה מוזר? שאנחנו עדיין קונים את השטויות האלו. אנחנו עדיין מאמינים שאפשר להפוך לבר רפאלי בארבעה אימונים, לשחק כמו מסי בשני מאמרים וסרטון ולהפוך למשקיעי נדל"ן מנצחים ללא הון עצמי (חוץ מקורס בעלות חד פעמית שלא תחזור של 20 אלף שקל בלבד).
אנחנו קוראים את הדברים האלה וחושבים לעצמנו: "וואו, איפה נרשמים?" ואחרי שנייה או שתיים, כשהמוח שלנו מפשיר, אנחנו מפטירים "שטויות" ו"איזה חרטא" או "מה לעזאזל?" ועוברים הלאה.
רוצים למכור מוצר, שירות, קורס? ספרו איך הוא מיוחד, איך הוא שונה, איך הוא אחר, איך הוא ישפיע על הלקוחות שלכם. אל תיתקעו עוד פעם על "תהיה מאושר בשלוש דקות", "תשיגי בעל בעשרה ימים", "תמכרו ערימות ב-12 יום" ו"תהיו מליאנים בשבועיים-שלושה". תצבעו את הסיפור שלכם קצת אחרת, תשימו בו משהו מהאופי שלכם, מהיופי שלכם, מהטירוף שלכם, מהדי.אן.איי שלכם.
רק הדברים האלה אמיתיים באמת. ורק אותם אפשר להשיג רק אצלכם.

המלצונת קטנטונת

חברה שלי מורן כתבה סרטון נעליים מגניב לגמרי. אפשר לראות אותו פה.

מה אני קורא

אני קורא ושומע אודיובוקס בעיקר באנגלית. משתף פה לינקים לגרסאות עבריות.
גמרתי להאזין לפלאנרי אוקונור. הדבר היחיד שיש לי להוסיף בעניין הזה הוא: מהרו וקראו אותה. יש מעט מאוד שיעורים טובים כל כך על החיים ועל עצמכם.
עדיין תקוע עם הספר הראשון של אלנה פרנטה. עוד אין לי דעה עליו.
ויותר מהכל אני מאזין ל"קו אורך דם" באנגלית המעט (או בעצם, המאוד) תובענית של קורמאק מקארתי. עם הסופר הזה הייתי ממליץ להתחיל עם "הדרך" דווקא, שהוא קצת יותר קל. קו אורך דם הוא מהספרים הקשים והאכזריים שבהם נתקלתי. הקריאה מאתגרת ולא נעימה, אבל ברור לקורא שהוא הולך במסלול של חוויה מעצבת.
אם תרצו, הספר הזה הוא ההיפוך המוחלט של מאמרי ה"איך תשני את חייך בשמונה שעות ועגבניית שרי". למעשה, הוא יותר "איך תגלי את כל מה שלא רצית לדעת על נפש האדם בעשרים שעות של דכדוך, ואחרי זה תחשבי על זה שנים. ואולי אולי, על הדרך, תחווי עושר רוחני שאי אפשר להשיג באמצעות חומר או מעשה. אבל רק אולי".

מה אני כותב

מי שרוצה לקרוא עוד קצת ממני, מוזמן לטקסט יומן הריצה שלי מהשבוע החולף. פעם הדברים האלה יהפכו לספר. אולי.

ומי שרוצה לקרוא את הספר שלי יכול להזמין אותו מפה . המהדורה ה-13 או ה-17 (מי סופר?) נכנסה השבוע לדפוס.

צפריר בשן חינם (כמעט)

הגעתם עד לפה ואתם מכפר סבא? אלוהים יעזור לכם. בשבוע הבא, 25.11, אני מרצה באירוע של מכון אדלר ברח' התע"ש 14 בכפר סבא. ההרצאה מתאימה במיוחד למאמנים ומטפלים, ובכלל לעצמאים, בעלי עסקים ואנשים אחרים ששופכים את הנשמה שלהם בפייסבוק ונורא רוצים אהבה. חייבים להירשם מראש, ויהיה מלא לגמרי, אז אל תתעכבו.

צפריר בשן (קצת יותר) ביוקר

ההרשמה לסדנאות הממש נחמדות שלי פתוחה.
שתי הסדנאות האלה הן מסגרות לעסקים, עצמאים ויוצרים שרוצים ליצור תוכן משמעותי ומיוחד וזקוקים לעזרה והכוונה מקצועית. אני שם בשביל זה. תבואו. אם לא תבואו יהיה עוד פעם הקיץ של אביה. קחו אחריות. מי שצריך לדבר איתי לפני שהוא נרשם, רוצה הנחה לקבוצות או סתם מעוניין לשמוע את זיו קולי הערב, מוזמן לדבר איתי באימייל או בטלפון.
וזהו להיום. שיהיה לכם שבוע נעים. נעים נעים, חמים וקריר, שטוף שמש בימים וזרוע סופה בלילות. שיהיה לכם שבוע של אבוקדואים בשלים ופומלות ריחניות ריחניות. מאחל לכם להיות מליאנים תוך שבועיים-שלושה. ואם לא זה, אז למצוא תפוזים אורגניים שמבשילים ממש בעצם הימים האלה, ושכל בקבוקון זעיר בהם הוא מסע לטעמים וניחוחות שהיו פה בארץ מזמן מזמן כשעוד היה פה שמח ונראינו כמו פול ניומן.
איזה תפוזים אלה! קחו טעימה. לא תאמינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: