איך נותנים ערך

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

איך נותנים ערך

הקטע המטריד ביותר בעשרת הדיברות הוא "אני ה' אלוהיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים. תן ערך ללקוחותיך". מה ערך מה? מה זה לתת ערך? איך נותנים ערך? מאיפה מביאים אותו? למה כל הזמן מבקשים מאיתנו לתת ערך?

ומה זה בכלל הערך הזה?

ערך הוא משהו ששווה משהו. או שהוא השווי של המשהו הזה. אם תחפשו "ערך בוויקיפדיה" תיזכרו שכל מה שכתוב בוויקיפדיה (ובאנציקלופדיה) מופיע תחת השם הגנרי "ערך".

ותחשבו רגע על צורת הרבים של זה: "ערכים". אוהו! הנה לכם אחלה שדה מוקשים. מה זה ערכים למען השם?

איך נותנים ערך בתוכן

אז איך מפרקים את זה? איך נותנים ערך? איך פיצוציה, מאמן אישי, יועצת קריירה, מאמנת כושר, תזונאית, איש תוכן, מעצבת, כולם כולם, נותנים ערך? וביתר שאת: איך נותנים ערך בחינם? איך נותנים ערך בתוכן? (כי הרי ברור איך נותנים ערך בתשלום: מספקים שירות או מוצר.)

מה זה הערך הזה?

התשובה מורכבת, כי כל אחד מאיתנו מעניק ערך לדברים אחרים, ויותר מזה, שני אנשים בדרך כל יעניקו ערך שונה לאותו דבר. וזה לא פלא: המשמעות שמעניק ילד בכיתה ב' לשטר של עשרים שקל שונה מזו שמעניק לה מיליונר. המשמעות שמעניק לביקור בחוף הים אדם שגר ברמת הגולן שונה מזו שנותן לה מישהו שגר חמש דקות מהחוף.

כלומר, לא משנה מה תתנו, יש אנשים שעבורם יהיה לכך ערך משמעותי – ואחרים שלא יעריכו את התוכן שלכם כלל.

ולכן, המפתח הוא שלתוכן שאתם נותנים יהיה ערך עבורכם. הוא יהיה משמעותי בשבילכם כאנשי מקצוע. אם את גרפיקאית ואת נותנת תוכן שמועיל לגרפיקאים, סביר מאוד להניח שהתוכן הזה יועיל גם לאנשים שצריכים טיפים על גרפיקה. אם אתה אופה שנותן טיפים לקירור עוגות, רוב הסיכויים שהם יועילו גם לקונדיטורים וגם לאנשים שאופים עוגה לשבת.

וזו בעצם התשובה המלאה: ערך בעל תוכן הוא ערך שהיה מועיל לכם אם הייתם מקבלים אותו. יכול להיות שזה היה נכון פעם, בעבר, כשהייתם חסרי ניסיון וייתכן  שזה נכון להיום בבוקר. אבל זה המבחן: אם הייתי לומד את השיטה הזו, אם הייתי מקבל את המידע הזה, אם הייתי שומע על הפטנט הזה – האם הייתי איש מקצוע טוב יותר? האם היה לי קל יותר לבצע את מה שאני צריך לבצע? האם הייתי מחכים מהמידע הזה? האם הייתי נהנה ממנו? אם התשובה היא כן, הידד, מצאתם את הערך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: