האבולוציה של הפליט המודרני - חלק 2 - כתיבה אפקטיבית

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

האבולוציה של הפליט המודרני – חלק 2

שטחתי פה בעבר את הגישה שלי לגבי האבולוציה של פליטי שוק העבודה. על העזיבה של החיק הלא חמים והלא בטוח של השכיר והמעבר לעולם המסחרר של העצמאי. על ההתפתחות של העצמאי כאיש עובד והנישות שנפתחות בשוק בגלל התפוצה הרחבה של העצמאים האלה. על כך שהעצמאים הם בדרך כלל גם מי שנכנסים לנישות העסקיות האלה.

יש עוד נקודה להתעכב עליה באבולוציה הזו: היא לא נגמרת במעבר משוק העבודה המסורתי למעמד של בעל עסק. היא לא נגמרת בזיהוי של נישות עסקיות חדשות ופיתוח המוצרים והשירותים שיתאימו לנישות האלו. היא לא נגמרת.

לא מפסיקים

באבולוציה כמו באבולוציה, כדי להמשיך ולהסתגל, ולחמוק מסכנות הסטגנציה והרדיפה אחרי הארוחה הבאה – עסקים קטנים חייבים להשתנות כל הזמן. זה שהשירות שלכם עבד ב-2017 לא אומר שהוא מתאים ל-2018. אמאזון משתנה, גוגל משתנה, פייסבוק משתנה, הדרופ שיפינג משתנה, המכסים משתנים. מוצר שנהנה משולי רווח משמעותיים בשנה שעברה עלול להיתקל בעמלות גבוהות ב-2018. מוצרים שהיה להם ביקוש עצום ב-2017 עלולים לסבול מהגורל של קלטות הווידאו והאודיו. וכן, מוצרים שאיש לא רצה בהם בעבר עשויים לחזור לפתע. כמו התקליט. כמו גאנז אנד רוזס. כמו ביסלי בצל.

לא, תשכחו מזה. ביסלי בצל לא יחזור אף פעם. אין מצב.

והשירותים של השנה שעברה חייבים להשתנות. הם חייבים להתאים לפלטפורמות המתחדשות, לעלייה של רשתות חברתיות חדשות, לדעיכה של אחרות, לצרכים עסקיים חדשים. לטעמים החדשים של לקוחות שהתרגלו שהכל מגיע להם.

וכן, גם אנחנו משתנים. ולכן אנחנו גם חייבים להתאים את המוצרים והשירותים שלנו לשינוי הזה. מה שעניין אותנו בעבר לא בהכרח מייצג את הטעם הנוכחי שלנו. מה שהדליק אותנו בעבר עלול לכבות ולהשתנות. אלא אם זה ברוס ספרינגסטין. זה לעולם לא ישתנה. בדקתי.

אז אם מצליח עכשיו ואם קשה. אם פיצחתם את השיטה או שאתם עדיין שוברים את הראש, כדאי לזכור שהכל הכל זמני בסל שאתם מציעים ללקוחות שלכם. רק צד אחד נשאר קבוע: האדם שאתם, מערכות היחסים שהוא מנהל, הדרך שבה אתם מתנהגים ומתבטאים וכותבים, הדרך שבה העולם תופס אתכם.

המלצות צייצנים בטוב טעם:

חיים הר-זהב לסוציאליסטים מזדקנים.

מעיין אפרת לחובבי ספורט ואמריקה.

שיהיה לכם שבוע מלא הפתעות, חידושים, המצאות, פיתוחים, קונצים, פטנטים ולפחות פסקה אחת של אהבה. אהבה זה עוזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: