מתי להפסיק לכתוב את האתר

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

הלו, גיברת, תתרחקי בבקשה מהמקלדת

לפני שבועיים כתבנו, תלמידה שלי ואני, את אתר האינטרנט שלה. יצא משהו משהו. ללקק את האצבעות. באמת, אתר בונבוניירה, כזה שמשאיר אתכם עם "וואלה!" ו"גם אני רוצה אחד" על המוצר (היקר) שלה.

עשרה ימים אחר כך, כמו שנכנסת השבת, היא מתקשרת אלי: "תקשיב, אני יודעת שנורא אהבתי את זה קודם, אבל זה לא טוב. כלומר, זה טוב, אבל יש לי רעיון חדש. יש לי רעיונות חדשים. המון רעיונות חדשים. זה לא מספיק. זה לא טוב. זה יקרוס. זה לא יצליח. אף אחד לא יקנה ממני. אני אשאר ענייה. ועצובה. ונמוכה. ורגישה ללקטוז."

ביררנו ביחד. ובאמת היו לה רעיונות חדשים וטובים. ועוד משהו להגיד, וסיפור על לקוח וחווייה מהייצור. ועוד מסר או שלושה. ככה זה עם טיפוסים יצירתיים. יש להם המון המון רעיונות.

ואז קראנו שוב את האתר. מה אגיד לכם? אתר מוש. שנינו הסכמנו שאין מקום לכלום, וכל הרעיונות הטובים האלה שיש לה לא נכנסים. האתר פיקס פוקס משובח פצצה.

"אבל מה עם כל הרעיונות הטובים שלי?" היא נלחצה? "והסיפור על הלקוח? והמסר הנוסף? מה אני אעשה איתם? הם יישארו אצלי בראש ואז אני אשכח אותם. וזה לא יצליח. ולא יהיה לי כסף לסליים לילדים. ולדלק לאוטו. ולדיל ברודוס. ולסביח."

שתדעו שזה נורמלי. שהאתר שלכם כבר מוכן אבל יש לכם עוד משהו. משהו שווה. בעל ערך. מעניין. מלהיב. משהו שאתם ממש חייבים להכניס פנימה.

אבל מנגד, לפעמים צריך לעצור. אם האתר מוכן לא כדאי להוסיף לו עוד מידע. אנשים נכנסים לאתר שלנו כדי לקבל מידע מהיר וקצר. ואם אנחנו נסחפים וכותבים שם הכל, האתר מאבד פוקוס – והגולשים מתקשים למצוא את מה שהם מחפשים.

כשהאתר מוכן צריך להפסיק לכתוב אותו, להעלות לאוויר – ולשכוח מזה לחודשיים-שלושה. לתקן שגיאות וזהו זה. לתת לו לעשות את העבודה שלו. כי לא רק שכל המוסיף גורע, אם לא תתנו לאתר לרוץ – לא תדעו אם הוא עובד או לא.

ומה עם כל יתר התוכן הנהדר שנזכרתם בו? הזכרתי לכם פעם את האפשרות להקים בלוג?

נו, למה אתם מחכים בדיוק?

סדנאות

מאין תוכן ליש תוכן: לכל מי שהתעניין בסדנה של כמה מפגשים, הנה הזדמנות. רגע לפני שיהיה יולי. הסדנה, לוקחת אתכם מאין ליש, או מקצת תוכן לים תוכן. הסדנה מתחילה ב-7.6 ויש בה מקומות ספורים בלבד. כל הפרטים כאן בלינק.

יום כתיבה אפקטיבית: המועד הבא של הוא 24.6. לשניים-שלושה מכם שעוד לא הספיקו.

המלצות:

הבלוג של דג זהב אנימציה. מאיה וקסלר היא אנימטורית זוכת פרסים ובוגרת קורס הבלוגריות שלי. הבלוג שלה הוא יופי של מקום ללמוד ממנו על אנימציה.

הייתי בהרצאה באורך 2.22 דקות של אפרת דורון, ובטח אמצא את הרגע ללכת להרצאה מלאה שלה. היא מהמיוחדים האלה, שהם מאסה טהורה של אנרגיה וכריזמה.

ותראו מה זה, מחר שולחים את הילדים למסגרות – והופה, כבר יום שלישי! ואם זה לא שבוע דה לוקס אני כבר לא יודע מה כן. תיהנו ממנו. תהיו טובים אל עצמכם. תברחו קצת מהבית לפני שהילדים לא ישאירו מכם כלום.

המשיכו לחלוף על פני החלונות הפתוחים,

צפריר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: