מה הקול שלי - כתיבה אפקטיבית

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

מה הקול שלי

בשבועות האחרונים אני מתחבט. רחוק רחוק מהבלוג הזה, אבל גם קרוב קרוב אצלו. מה עושים עם בלוג כזה בכלל? למה הוא טוב (חוץ מפרנסה?) כמה הוא טוב? למי? לי? למישהו אחר? יש שם עוד משהו חוץ מהעניין הזה של לדבר על כתיבה? מה הקול שלי?

וכמה אפשר לדבר על כתיבה?

במיוחד כשאתה לא באמת בטוח כל הזמן בהכל. אני קורא חומרים שיווקיים של חברות, של ארגונים. אני כותב חומרים כאלה. ולא תמיד אני אוהב את מה שאני רואה. לא תמיד אני מסכים. בדרך כלל לא. אבל מה אם אני טועה? מה אם הדעות שלי הן רק דעות, מנומקות ועטופות יפה (אני כן נותן לעצמי קרדיט, אתם רואים) – אבל לא צודקות בעליל.

ואפילו, בעליל לא צודקות.

למשל, הארגון שעף על עצמו. קראתי הבוקר עוד אחד מהניוזלטרים האלה שבהם כתוב "תקראו את מה שכתבתי ותעופו על זה", או "תמותו על זה". או סתם "תמותו". לא, בצחוק. אני באמת מתכוון לכותבים שנשמעים נורא נורא מרוצים מעצמם.

אולי השיטה שלהם עובדת? יש אנשים שחושבים שכן.


אולי הם צודקים. למה לא?

ולא רק שם. כל פייסבוק מלאה ב"תראו אותי", "תראו את החיים שלי", "תראו כמה אני נהדר". בדרך כלל באופן ישיר ורדוד, אבל הרבה פעמים גם בדרך מרומזת, שמלקטת הרבה אהבה ולא פעם גם ויראליות.

אני דווקא מאמין בפאסון. כזה שלא צריך לצעוק (או לרמוז) "אני תותח". כזה שהתותחות מגולמת בו. יש כותבים כאלה. כמו דרור פויר, למשל. כמו תמר קפלנסקי. כמו עינת פישביין ואמיר בן דוד. אני מנסה לכתוב ככה עסקים ומותגים, אבל לא בטוח שזה אפשרי. ודי בטוח שרבים מהם לא יודעים לאכול אסטרטגיה כזו.

"תכתוב כמו הבן אדם שאתה רוצה להיות", אמר לי השבוע בחור חכם אחד. האם הבן אדם שאתם רוצים להיות מספר כמה הוא נהדר? שלי לא.

למרות שבינינו, אני לא כזה מיוחד. גם אני חושב שאני נהדר.

עכשיו, קחו את התהיות האלו ותחזירו אותם לפוסט יומי או לכמות של שלוש או חמש פעמים בשבוע. נו, זה אפשרי בכלל? ואולי זה בכלל בזבוז של משאבים?

אתם רואים, הרבה שאלות. אבל מה שחשוב זה שמעכשיו שוב יהיו פה יותר פוסטים. ולא כולם רק על כתיבה ועסקים. הגיע הזמן לצרף גם את הספורט לבלוג הזה. ולכו תדעו, אולי פעם ב- גם אגלה את עמוד השדרה שלי, ואראה שיש לי דעות גם בתחומים שאינם כתיבה.

אולי. לא מבטיח דבר.

אבל בכל אופן, אם לחזור לעניין המקורי, אם אתם כבר עפים על עצמכם, אל תגזימו. אל תשכחו את איקרוס.

ותתארגנו על מצנח, כן?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: