תעשה לי טובה

הבלוג של כתיבה אפקטיבית

תעשה לי טובה

יש אנשים שיודעים לבקש. אולי הם מרגישים שמגיע להם. אולי הם מבינים את העניין של פיזור המשאבים על פני האנושות: "היי, יש לך כדור ואתה לו משחק בו. תעשה לי טובה ותשאיל לי אותו, "היי, אתה נוסע לתל אביב. תעשה לי טובה וקח אותי איתך", "היי, את מעצבת נהדרת, תעשי לי טובה ותעצבי לי  האתר".

מצד אחד, זו יכולת מרוממת נפש ומעוררת התפעלות. הלא כולנו זקוקים לעזרה מדי פעם. ורובנו לא מבקשים. לא נעים לנו. אנחנו לא רוצים להיראות כמו אנשים עם קושי או צורך שאין לו מענה. ועוד יותר מזה, אנחנו לא רוצים להטריד. בכל זאת, האישה שם, עם היכולת או הכישרון, בטח צריכה לעשות משהו עכשיו.

מצד שני, צריך להודות. לפעמים אנשים שמבקשים מגזימים. "אתה לא צריך את הכדור הזה יותר, נכון?" "תן לי את האוטו שלך מחר בבקשה", "תעשה לי טובה, תארח אותי ואת הילדים ביולי" "תעשה לי טובה, תעצב לי את המשרד".

לעזור לאנשים שמבקשים זה נהדר, אבל אל תשכחו את הגבולות שלכם. את העובדה שלפעמים אתם רוצים את הסלון שלכם לעצמכם. וגם את זה שהכישרון או היכולת שלכם מפרנסים אתכם. יש אנשים שפשוט מבקשים ומבקשים ומבקשים. עד שהם מבקשים שתעבדו בשבילם בחינם. הם קוראים לזה "תעשה לי טובה".

שמרו את הצדקה למי שצריך אותה

אל תגזימו עם הטובות. אל תרגישו לא נעים. אם אתם עובדים בשביל מישהו – מגיעה לכם תמורה. את הצדקה תשמרו למי שזקוק לה באמת, ואל תבזבזו אותה על אנשים שאף פעם לא יפסיקו לבקש.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תכתוב תרוויח - צפריר בשן

למה רק אחד אם אפשר שניים?

לרגל השקת הספר החדש תכתוב תרוויח, שני הספרים ביחד במחיר של 149 ש"ח בלבד, כולל דמי משלוח.

הזמינו מהר לפני שייגמר (: